Top 10 najpredávanejších značiek smartfónovTop 10 najpredávanejších značiek smartfónov

Rok 2019 priniesol inovácie, 5G, skladacie displeje, ale aj neisté obchodné a politické prostredie. Komentuje dynamiku globálneho trhu..

Medzi krajinami, ktoré ovplyvnili trh s smartfónmi, narastalo napätie. 
Napríklad tlak USA na Huawei a napätie medzi Japonskom a Kóreou, ktoré viedlo k neistotám na trhu s pamäťou.

Najväčšie značky

Napriek sankciám údaje Counterpoint ukazujú, že Huawei prekonala Apple, aby sa v roku 2019 stala druhou najväčšou značkou.

Bol to výsledok agresívneho tlaku spoločnosti Huawei na čínsky trh, kde dosiahol takmer 40% podiel na trhu, uviedol Counterpoint.

Čína predstavovala viac ako 60% celkových zásielok spoločnosti Huawei. Mimo Číny sa spoločnosť Huawei snaží pokračovať v predaji svojich starších zariadení.

Ale s rastúcou konkurenciou sa jej hodnotový návrh postupne oslabuje. A zatiaľ čo spoločnosť Huawei pracuje na vlastnom operačnom systéme, bude pre ňu takmer nemožné konkurovať Androidu kdekoľvek mimo Číny.

Pri pohľade na posledný štvrťrok spoločnosť Apple získala prvé miesto na globálnom trhu so smartfónmi.

Toto bolo poháňané očakávaniami série iPhone 11. Príjmy z iPhone sa medziročne prvýkrát zvýšili od septembra 2018.

,,V roku 2019 došlo aj k nasadeniu a počiatočnému prijatiu 5G, najmä v USA, Európe, Číne a Kórei,“ uviedol analytik Counterpoint Abhilash Kumar.

„S hráčmi na čipové sady, operátormi a výrobcami OEM, ktorí sa všetky agresívne pripravujú na rok 2020 a pracujúc na znižovaní cien 5G, bol základ pre rast do roku 2020 už položený.

„Prechod zo 4G na 5G na vyspelých trhoch a pokračujúci prechod z 3G na 4G, telefóny s funkciou smartfónov a vylepšenia povedú v nasledujúcom roku k rastu trhu smartphonov.“

www.mimamobil.sk